Deri Böceği ilaçlama neden önemlidir

Deri böceği deriden imal edilmiş eşyalar içerisinde yaşayan ve bu tür eşyaları kemirerek beslenme sağlayan bir böcek türüdür. İnsan derisi üzerinden de beslenme sağlayabilen türlere sahip olan deri böceği gözle görülmesi güç olan küçük haşeredir. Tüylü bir yapıya sahip olan deri böceği ortalama 3 mm boyundadır ve alaca renklidir. Yılda 3-4 kere üreyen deri böceği sıcak ortamları sever.

En depolarda, elbise mağazalarında, halı fabrikalarında, konfeksiyonlarda, deri atölyelerinde görülen deri böceği güçlü ağız yapısına sahiptir. Sert kumaşları bile kemirebilen deri böceği uyuz hastalığına neden olan uyuz böceği ile aynı türdür. Uyuz böceği insan ve evcil hayvanların derilerinden içeriye girerek ilerler ve deri içerisinde ürer. Bu durum şiddetli kaşıntıya neden olur.

Deri böceklerinden kurtulmak için çözüm deri böceği ilaçlaması yaptırmaktır. Deri böceği ilaçlama konusunda Beylikdüzü profesyonel uygulamalar yapan Beylikdüzü ilaçlama şirketimizden destek alabilirsiniz. Büyük Beylikdüzü ilaçlama şirketimiz deri böceği ilaçlama ve tüm böcek ilaçlama uygulamalarını günü her saati Beylikdüzü tüm ilçe ve semtlerine sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Gümüş Böceği İlaçlama Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.