Karafatma İçin Bitkisel Yöntemler

Karafatma İçin Bitkisel Yöntemler konusunda işe yarar bir şeyler bulur muyum? Umuduyla internet aramam motorlarına bu soruyu soran insanlar ne yazık ki hüsranla karşılaşmaktadırlar. Çünkü karafatma gibi hemen her yerde ortaya çıkabilen bir böcek türü için bitkisel birtakım çareler aramaktadırlar. Ancak böyle bir şey mümkün değildir. Aslında sorunun cevabı içinde belirgin bir şekilde belli oluyor. Karafatma her yerde ortaya çıkan bir böcek türüdür. Çok çabuk üremektedir. Ve dolayısıyla bu böcek eğer bitkisel yöntemlerle yok edilebilseydi şayet çoktan yok edilmiş ve her yerde bu kadar rastlanan bir böcek türü olmazdı.

Karafatma İlaçlama Nasıl Yapılır?

Karafatma ilaçlama nasıl yapılır? İnsanlar tarafından merak edilen bir konudur. Çünkü İnsanlar oluşan genel algı ilaçlamanın oldukça zor yapıldığı ve maliyetli olduğuna dairdir. Karafatma ilaçlama işleminin bilmeyen kişiler tarafından yapılamayacağı ve çok zor olacağı tabi ki bir gerçektir. Ancak işi profesyoneller yapınca iş hiçte öyle zor değildir. Üstelik sanıldığının aksine karafatma ilaçlama uygulaması hiç de maliyetli değildir. Profesyonel karafatma ilaçlama firmaları herkesin rahatlıkla temin edebileceği fiyatlarda hizmet sunmaktadır. İşin profesyonelleri karafatma ilaçlama için uyguladıkları kokusuz ve jel ilaçlama uygulamalarıyla sizleri karafatma ve onun grubunda olan diğer hamam böceği, kalorifer böceği kakalak vb. böceklerinden tamamen kurtarmaktadır.

Karafatma İlaçlaması Sonrası Temizlik Nasıl Olmalıdır?

Karafatma ilaçlama sonrası temizlik nasıl olmalıdır? Bu ilaçlamayı yaptırmayı düşünenlerin sıkça merak ettiği bir konudur. Öncelikle şunu söyleyelim: Rahat olabilirsiniz. İlaçlama sonrası herhangi bir enkazla karşılaşmayacaksınız. Yukarıda anlattığımız kokusuz ilaçlama tekniği sonrasında 3 gün boyunca ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir. İlacın etkili olabilmesi için bu bir gerekliliktir. Kokusuz ilaçlama uygulamasında evinizi terk etmenize de gerek yoktur. Evi terk etmeme durumu jel ilaçlama için de geçerlidir. Jel ilaçlamada da herhangi bir temizlik yapılmaz. Belirli bir süre sıkılan yerde kalan jeli yiyerek imha edilen karafatma ve familyası olan hamam böceği grubu zaten jeli yiyerek tüketiyorlar. Dolayısıyla bir temizliğe gerek kalmıyor. Karafatma larvası ilaçlama da kokusuz ilaçlamaya dâhildir. Hem karafatmalar hem de larvaları yok edilsin diye 3 gün ıslak temizlik yapılmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Atakent Böcek İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.