Hamam Böceği Zararları

En klasik haşere türlerinden olan hamam böcekleri birçok hayat şartına ayak uydurabilen dayanıklı bir canlıdır. Boyları 5 cm olan, çok hızlı hareket eden, gündüzleri gizlenip geceleri faaliyete geçen hamam böcekleri, insanların evlerine kadar girer. Evlere girip yerleşen hamam böceği çok kısa sürede üreyerek sayılarını her geçen gün artırırlar. Ömrü beş yıldır. Hamam böceği insanları ısırmaz fakat farklı zararlar verirler. Hamam böceği zararlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Hamam böcekleri, görüntüleri itibari ile çok itici ve pis böcekler olup dolaşırken, koku saçıp rahatsızlık verirler.
  • İnsanların besinlerine ortak olup bu besinler üzerine salya ve dışkılarını bırakarak mikrop saçarlar.
  • Hamam böceği taşıdıkları hastalık mikroplarını insanlara bulaştırarak, Gıda zehirlenmesi, Hepatit, Dizanteri, Pnomoni, Atrax, Grip, Verem, Astım, Mantar hastalıkları ve Alerjik hastalıklara yol açar.
  • Bulundukları ortamda kağıt, karton, mobilya, elbise gibi eşyaları kemirerek zarar verirler.
  • Ezildiklerinde sarı renkte sıvı salgısı ile çok pis koku yayılır.

Hamam böceği zararlısından kurtulmak çok zordur. İlaçlama da kullanılan çeşitli ilaçlara direnç geliştirip, bağışıklık sistemlerini güçlendirmişlerdir. Radyasyondan dahi etkilenmeyen hamam böceği kafası koptuğu halde yaşar su içemediği için bir hafta sonra ölür.

Hamam böceği ile mücadele için yasal çalışan ilaçlama şirketlerinden yardım alınmalıdır. İlaçlama şirketimiz Sağlık Bakanlığı onaylı olup hamam böceği ilaçlama da kullandığımız ilaçlar insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlardır. İlaçlama şirketi olarak Hamam böceği ilacını sıvı ilaçlama ve jel ilaçlama yöntemleri ile uyguluyoruz ve bu zararlılardan %100 garantili şekilde kurtulmanızı sağlıyoruz. Hamam böceği ilaçlama için ilaçlama şirketimizi 7/24 arayabilir, istediğiniz gün ve saatte ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hamam Böceği İle Mücadele başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.