Fare Yakalama Teknikleri

Fareler geçmişten bu yana özellikle ülkemizde ve tüm dünyada en çok şikayet edilen haşerelerden biridir. Bunun nedenleri arasında, farelerin çok hızlı türemeleri, hayvanlar familyasının ilk türlerinden olmaları ve her iklim koşulunda yaşayabilmeleri gelmektedir. Peki fare yakalama teknikleri nelerdir ve fareler nasıl yok edilebilir?

Farelerin Özellikleri

  • Fareler hemen herkesin bildiği bir hayvan türü olarak ülkemizde sayıca ve tür bakımından en fazla bulunan haşerelerdendir.
  • Genellikle gri, beyaz ya da boz renklerde olabilen fareler, uzun kuyrukları ile de diğer haşerelerden ayrılmaktadırlar.
  • Kemirgen familyasının en güçlü reflekse sahip olan türüdür.
  • Pek çok hastalığın bulaşmasına neden olan fareler, bir eve ya da kapalı mekana girdiklerinde de oradan kolay kolay gitmezler.

Fare Türleri

Ülkemizde görebileceğiniz ve en genel sınıflandırmaya tabii tutarak fareleri şu şekilde gruplandırabiliriz:

Fındık faresi,

Kangru faresi,

Ev faresi,

Lağım faresi,

Çatı faresi,

Tarla faresi,

Pamuk faresi gibi…

Fare İle Mücadele

Evinizde ya da herhangi bir mekanda fare olduğuna karar kıldıysanız, yapmanız gereken en önemli şey, bu haşereden bir an önce kurtulmaya çalışmaktır. Tabi bunu da ancak iyi bir ilaçlama firması sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. İlaçlama şirketlerinin yapacağı fare ilaçlama işlemleri ile farelerden kurtulmak en sağlıklı ve en garantili yol olsa da bu işlemleri ancak kurumsal bir ilaçlama şirketi yapabilmektedir.

Farelerden kurtulmak için fare istasyonları yöntemi ile şikayetçi olabileceğiniz her fare türünü en yetkin şekilde yok eden ilaçlama şirketimiz, tüm böcek şikayetlerinizde de her zaman yanınızdadır. Bizlere ulaşmak için iletişim numaralarımızı 7/24 arayabilir, en yetkin sonuçlara anında ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde böcek neden olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.