Akar İlaçlama

Akar, canlılardan deri ve kıl döküntüleri ile beslenmesini sağlayan, gözle görülemeyecek kadar küçük canlılardır. Akarların yapılarına göre değişkenlik gösteren yüzlerce türü vardır. Tozlu ve pis olan her ortamda yaşayanakar böcekleri, o kadar küçüklerdir ki 1 gram deri parçası ile binlerce akar böceği beslenebilir.

Türlerine göre farklı yapılarda olsalar da genellikle 8 bacaklı ve keskin ağız yapıları olan haşerelerdir. Akar böceğine halk arasında “mite” ve “mayt”da denilir. Miteler, insanların vücutları ile temas halinde olan yatak, yorgan, yastık ve yünlü kazaklarda sıkça yaşar. Gözle görülemedikleri için fark edilemeyen akar haşereleri, havaya bıraktıkları mikropları ile insanlarda çeşitli solunum yolu rahatsızlıklarına neden olurlar. Ev içerisinde kilim, battaniye ve çocukların pelüş oyuncakları içerisinde bolca yaşayan miteler, özellikle çocukların küçük yaşta astım ve bronşit gibi hastalıklara yakalanmalarına neden olurlar. Akarlardan korunmak için evinize düzenli olarak akar ilaçlaması yaptırmalısınız.

Akar ilaçlama ve tüm akar türlerinin ilaçlanmasında Flash ilaçlama şirketmizden destek alabilirsiniz. Akar ilaçlaması yasal çalışan, sağlık bakanlığı onaylı ilaçlama şirketimiz tarafından özenle yapılmaktadır. Beylikdüzü ilaçlama şirketimiz en garantili ve en ekonomik fiyatlarla akar ilaçlama hizmeti sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Pireler Nasıl Yok Edilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.