Tatarcık ilaçlama

Tatarcık bir sinek türü olup görüntü olarak sivrisinekle benzerlik göstermektedir.Tatarcıkla sivrisineği birbirinden ayıran en önemli özellik tatarcığın tüylü oluşudur;ayrıca tatarcık sivrisineğe göre biraz daha incedir ve renk olarak biraz daha mattır.Tatarcığın boyu 0.5mm -3.5 mmarasındadır.Tatarcık uçmak için iki kanada sahiptir.Tatarcıklar karanlık zamanları severler ve gece vakitlerinde saklandıkları yerden çıkarak insanları ısırırlar.

TATARCIK İNSANA ZARARLARI

Tatarcık insan kanıyla beslenen bir böcektir ve hastalık yayan bir türdür.Tatarcık da yumurtlama şeklinde ürer.üreme dişi tatarcığın kan emmesiyle başlar ve 3-5 gün içinde gerçekleşir.Tatarcık hasta olan yerden kanı aldıktan sonra 4-8 gün içinde bulaşıcı olur.Taşıyıcı tatarcık yaşadığı sürece canlılara hastalığı bulaştırmaya devam eder.Tatarcık bunu yavrusuna da bulaştırır ve mikrop da tatarcıkların her ısırdığı canlıya bulaşır. Tatarcık humması tatarcığın ısırmasıyla ortaya çıkan bir hastalıktır.Özellikle alerjik kişilerde hastalık etkisini göstermeye başlar.Hastalığın belirtileri ısırılan yerde kabartı,kaşıntı ve yüksek ateştir.Diğer bulaşabilecek hastalıklar bağırsak hastalıkları, şark çıbanı, viral hastalıklar, tavuk hastalığı, ateşli hastalıklardır.

TATARCIK İLE MÜCADELE

Tatarcıkla mücadele de sıvı ilaçlar kullanılması gerekir.Tatarcık ile mücadele için kesinlikle bakanlık onaylı özel ilaçlar ve profesyonel yöntemlerle ilaçlama yapmak gerekir. Beylikdüzü ilaçlama olarak müşteri memnuniyetine dayalı çalışmayı prensip edinerek ,Sağlık bakanlığı onayını ve tecrübemizi birleştirerek size 7/24 kesintisiz hizmet olanağıyla çözüm ortaklığı sunuyoruz.

Bir önceki yazımız olan Akar İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.