Evcil Hayvanlar Böcek İlaçlamasından Etkilenir Mi?

Böceklerden şikayet eden ve bu nedenle böcek ilaçlama işlemleri yaptırmak isteyen pek çok kişinin aklına farklı farklı sorular gelmektedir. Bunlardan en önemlilerinden bazıları da ilaçlama işlemlerinin nasıl yapılacağı, evcil hayvan bulunan evde nasıl ilaçlama yapılacağı, ilaçların etkisinin kaç gün süreceği gibi sorulardır. Peki ilaçlama yapılan bir evde ya da bahçede, evcil hayvanlar böcek ilaçlamasından etkilenir mi?

Bu sorunun cevabı elbette ilaçlamanın hayvanlara bir zararı olmayacağı yönünde cevaplansa da evcil hayvanlara ilaçlamanın zararı olup olmaması ilaçlama firmasının özelliklerine bağlıdır.

Evcil Hayvan Bulunan Evde İlaçlama Nasıl Yapılır?

-İlaçlama esnasında hayvanları alandan uzaklaştırmalısınız.

-Evcil hayvanlarınızın zarar görmemesi için mutlaka iyi bir ilaçlama şirketi ile anlaşmalısınız.

-Eğer alanda fare istasyonu varsa evcil hayvanları istasyondan uzak tutmalısınız.

-Jel ilaçlardan özellikle kedi ve kuşları uzak tutmalısınız.

-Evcil hayvanların uyuduğu ya da yattığı bölgeyi ilaçlardan arındırabilirsiniz.

Kurumsal ve alanında uzman bir ilaçlama şirketinin yapacağı işlemler neticesinde evcil hayvanlarınız hiçbir şekilde ilaçlamalardan etkilenmez, hatta onları rahatsız eden haşerelerden de kurtularak evcil hayvanlara daha huzurlu bir ortam sunar.

Sizlere her zaman en güvenilir ilaçlarla ve en deneyimli kadromuzla hizmet veren ilaçlama firmamız, sadece sizlerin değil tüm hayvanların da sağlığını gözetmektedir. Çağrı merkezlerimiz üzerinden bizleri her haşere şikayetiniz için arayabilirsiniz. En etkili ve modern yöntemleriyle daima yanınızda, haşerelerin ise karşısında olan ilaçlama servisimiz, Sağlık Bakanlığı ve TSE onaylı ilaçlarla sizlere 7/24 hizmet vermektedir

Bir önceki yazımız olan Böcek Isırmasında Ne Yapılmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.