Tesbih Böceği İlaçlama

tesbih-bocegiTesbih böcekleri, türüne bağlı olarak farklı renk ve boya sahiptir. Fakat genellikle gri ve kahverengi tonlarındadırlar. Boyu ortalama 1-2cm arasında değişen, tespih böceklerinin ayakları çok kısadır. Tespih böceği en çok bahçe, tarla, bodrum katları, saksı çiçekleri, yaprak altı, taş ve kayalıkların altı gibi yerlerde bolca bulunur. Tespih böceği kendisini tehlikede hissettiğinde ürker ve içine kapanarak top şeklini alır. Bu nedenle adına tespih böceği yada top böceği denilmiştir.

Tespih böceği en çok bahçe ve tarla gibi alanlarda yetiştirilen ürünlere zarar verir. Bu alanlarda yetiştirilen ürünlerin kökleri ile beslenen tespih böcekleri, ürünlerin gelişimini engeller. İnsanları ısırmazlar ve kan emmezler. Tespih böceği ile mücadele bahçe ve sera gibi yerlerde periyodik olarak yapılması gerekir. Ev içerisinde tespih böceği görüldüğünde bir ilaçlama şirketi ile temasa geçilip, tespih böceği ilaçlama uygulaması talebinde bulunmak gereklidir.

Tespih böceği ilaçlaması için sizlere bir telefon kadar yakın olan Flash ilaçlama firmamızı aramanız yeterli olacaktır. Tespih böceği ilaçlamasını, ilaçlama konusunda eğitimli ilaçlama personellerimiz yapmaktadır. İlaçlama için gelen ekiplerden gerekli belgeleri mutlaka isteyiniz. İzinsiz ilaçlama yapmak ve yaptırmak suçtur. Kendi sağlığınızı ve çevre sağlığınızı tehlikeye atmayın.

Şubelerimizle sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz.