Tahta Kurdu İlaçlama

tahta_kurdu4sTahta kurdu haşeresi, tahta ve ağaçtan yapılmış eşyaları kemirerek beslenmesini sağlayan, 6 ayaklı ve dış yapısı kitin adı verilen sert bir madde ile kaplı haşeredir. Küçük yapılı olan tahta kurdu böceklerinin boyu ortalama 2-3cm’dir. Tahta kurdu haşereleri, yuvasını ahşap mobilyaların ve dolapların içlerine açtıkları oyuklara yaparlar. Ağız yapıları çok güçlü olan tahta kurtları, sert tahtaları bile rahatlıkla kemirebilirler.

Evde tahta kurdu, koltuk takımı, yatak odası takımı, elbise dolabı ve mutfak dolabı gibi eşyaların içlerinde görülebilir. Tahta kurdu bu eşyaları kemirerek hem beslenir, hem de eşyaları zamanla kullanılmaz hale getirir. Bu nedenle tahta kurdu haşeresi, insanlarda maddi zararlara neden olan böcek türleri arasındadır. Halk arasında, ağaç delen, ağaç kurdu, ağaç böceği, ağaç kemiren, ağaç haşeresi, ahşap böceği, ahşap kurdu, mobilya böceği, mobilya kurdu, mobilya haşeresi gibi isimlerelede anılan tahta kurdu böceğinin, tahtaları kemirme sesi özellikle geceleri, sessiz ortamlarda rahatlıkla duyulur. Yuvalarını ve yumurtalarını, mobilyaların en dip köşelerinde saklayan tahta kurdu böceği ile bu nedenle mücadele etmek zordur.

Tahta kurdundan kurtulmak için en etkili yöntem ilaçlama şirketlerine tahta kurdu ilaçlaması yaptırmaktır. İlaçlama yaptıracağınız ilaçlama şirketinin yasal ilaçlama şirketi olmasına ve Sağlık Bakanlığı ruhsatına sahip olmasına dikkat edilmelidir. Bilinçsizce ve amatörce yapılan tahta kurdu ilaçlaması ve tüm haşere ilaçlamaları sonucunda başarı elde edilemeyeceği gibi, böceklerin ilaçlara karşı direncini de arttırmaktadır. Beylikdüzü ilaçlama şirketi olarak, tahta kurdu ilaçlama ve her türlü böcek ilaçlaması konularında günün her saati hizmet vermekteyiz.  Flash ilaçlama servisimiz eğitimli ve uzman ilaçlama servisi ile kullandığı yasal ilaçlar ile yıllardır ilaçlama sektöründe hizmet vermektedir.