Pire Türleri

İNSAN PİRESİ:

İnsan piresi insanların barındığı ortamlarda ve insanların üzerinde yaşayan tamamen insanların yaşam şartlarına adapte olabilen,vücut ısılarını insanların vücut ısısına ayarlayarak onların vücudunda barınabilen bir pire türüdür. İnsan piresi insan vücudu dışında pek barınma imkanı bulamasada bazen evlerde halı aralarında,elbise dolaplarında ve insanların eşyalarının arasında görülebilmektedir. İnsanların vücutlarındaki kanla beslenen bu pire türü insanların vücutlarında şidettli kaşıntı ve alerjik rahatsızlıklara neden olur. Ağız kısmında bulunan uzun ve sivri pire ilaclama firmasıvakumlayıcı iğnesi sayesinde insan kanını deriye yakın olan damarlardan çekerler. İnsan pireleri günde 2 3 defa insanların kanlarını doyuncaya kadar emer. Pire insanı ısırdığı sırada insanlar bunu hemen fark eder çünkü ısırılan bölgede yanma, kaşıntı ve yanma hadisesi meydana gelmektedir. İnsan piresi kan emdikten sonra insan üzerinde elbise dikişlerinde vücudun tüğlü yüzeylerinde konaklar. Bu pireler haricinde insanların üzerinde kedi piresi, köpek piresi, veya kuşlardan gelen pirelerde yaşayabilirler. Pire zararlısı görülünce derhal ilaçlama firmaları ile irtibata geçiniz ve ilaçlama hizmeti alınız.

KEDİ PİRESİ:

Bu pireler ismini üzerinde parazit olarak yaşadığı kediden alır. Kedi piresi kendi türü içinde en küçük yapılı pire olarak tanınır. boy olarak çok küçük yapıdadırlar ancak çok hızlı üreyen bir pire türüdür. Kediler ile evlerimize gelen ve insanlara bulaşan bu pireler insanlar için çok rahatsız edici psikolojik yönden uykusuz bırakan türlerdir. Kedi piresi ev ve işyerlerinde uygun zemin ve sıcaklığa ulaştığı için hızlı bir şekilde üremeye başlar birkaç gün içinde hemen çoğalarak bu mekanları adeta istila ederler.Evlerde kedi besleniyorsa mutlaka sık sık kontrol edilmeli eğer üzerinde pire varsa veteriner hekim kontrolünde pire kontrol edici ilaçlar kullanılarak üremeleri önlenmeli ve kedinin yaşadığı yerve alanlar ilaçlama firması tarafından ilaçlanarak ev içerisinde yuvalanmış olan pireler,den kurtulunmalıdır.

KÖPEK PİRESİ:

Köpek piresi köpekler ve evcil hayvanların üzerinde yaşayan asalak kan emici bir haşeredir. Vücut yapıları kedi ve insan piresinden daha büyüktür. Köpek piresi üzerinde yaşadığı (inek, köpek, keçi, koyun, tilki, sincap, tavşan.vb) hayvanların vucut ısılarına göre kendini ayarlayarak bu hayvanlar üzerinde parazit olarak beslenir. Bu pire türü hayvanlardan insana geçtiği zaman hayvandaki bulunan herhangi bir mikrop yada hastalığı insan vücuduna enjekte eder. Bu yüzden pireler ara taşıyıcı olarak insana hastalık bulaştırırlar.

PİRE İLACI KULLANIMI VE PİRE İLAÇLAMA ŞEKİLLERİ

Pire zararlısı ile mücadelede kullanılan böcek ilaçları kullanım alanına göre farklılık gösterebilir. Eğer pireler bir hayvan üzerinde ise mutlaka veteriner hekim kontrolünde özel ilaçlar ve tasma şeklindeki ilaçlı halkalar kullanılarak hayvana zarar vermeden yapılmalıdır.Pireler beslenen hayvanın kaldığı ortama yayılmışsa vakit kaybedilmeden ilaçlama şirketi ve ilaçlama firmalarına danışılarak ilaçlama hizmeti talep edilmelidir. Kendi imkanlarınızla eczaneler ve ilaç satan yerlerden aldığınız kokulu veya kokusuz ilaçlar ile yapacağınız bireysel mücadele hiç bir sonuç vermeyecektir. İlaçlama şirketi olarak senelerdir garantili ilaçlama hizmeti vermekteyiz.