Mite İlaçlama

Akar haşeresi halk arasında bir çok isimle adlandırılırlar.Halk arasında en çok mayt diye anlandırılırlar. Genel olarak akar ile aynı özelliklere sahiptirler. Görünüş olarak yuvarlar elips tarzında bir görünüşe sahiptirler ve gözle görülmeyecek kadar küçüktürler.

İnsanların ve diğer hayvanların döküntülerini yiyerek hayatlarını devam ettirirler. Dolayısı ile insan ve hayvanların yaşadıkları ortamları kendilerine yaşam alanı olarak seçerler.Yaşam alanı olarak yatak,yorgan ve yastıkları seçerler ve oradaki tozların içinde yaşarlar. Bu nedenle toz akarı veya toz maytı olarak ta adlandırılırlar.

Miteler yaydıkları hastalıklar nedeniyle zararlı haşerelerdir. Bu açıdan mite ilaçlama önemli uygulamalar arasındadır.

Mitelerin Neden Olduğu Hastalıklar

Miteler parazit canlılar oldukları ve döküntü, toz gibi maddelerden beslendikleri için hastalık taşıyıcıdırlar. Miteler birçok hastalığa direkt olarak sebep oldukları gibi bazı hastalıklara da dolaylı yollarla neden olmaktadırlar. işte mitelerin neden olduğu hastalıklardan bazıları

  • Astım
  • Bronşit
  • Parazit hastalıkları
  • Deri hastalıkları

ve daha birçok hastalığa sebep olurlar. Özellikle de küçük yaştaki çocuk veya bebeklerde bronşit gibi hastalıklarda birincil etmen olmaktadırlar. Havasız bıraklılmış ve tozu alınmamış ev eşyaları aracılığıyle bebeklere bulaşır ve ciddi bronşit hastalıklarına sebep olurlar.

Mite Mücadelesi

Mite ilaçlama uygulamaları son dönemlerde önem kazanmış ve gün geçtikçede önemi artmaktadır. Gözle görülmeyen canlılar olduğundan insanlar tarafından farkedilmiyor ve çoğalıyorlar. Hastlık belirtileri ortaya çıktığında ise insanlar bunu başka nedenlere bağlamaktadırlar. Oysa bronşit veya parazit hastalıklarının ilk tetikleyicileri genellikle mitelerdir.

Mite ile mücadele aşamasında ferdi mücadele imkansızdır. Dışarıdan alınan mite ilaçları ile bilinçsizce yapılan ilaçlamalar hiçbir sonuç vermemektedir. Ayrıca yasadışı ilaçlama firmalarından alınan mite ilaçlama hizmeti de kalıcı sonuçlar vermeyecektir. Çünkü bu tür firmaların kullandığı ilaçlar Sağlık Bakanlığı’ndan onaysız rastgele ilaçlardır. Bu uygulama hem evinize zarar verir hem de zehirlenme olaylarına yol açar.

Bunun yerine işinde uzman profesyonel ilaçlama firmaları ile çalışmak gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar ve profesyonel ilaçlama ekipleri ile yapılan mite ilaçlaması kalıcı çözümler sağlar ve evinizi mitelerden arındırır. Bu yüzden mite ilaçlama uygulamalarında ilk adres alanında uzman firmalar olmalıdır.

İzmir İlaçlama Olarak İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul Avrupa Yakası, İzmir, Bursa ve kocaeli de profesyonel ekibimiz ile mite ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Kullandığımız ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylı olup miteler üzerinde %100 etkili ilaçlardır.