Maytlardan Nasıl Kurtulunur?

Mite (akar), yatak, yastık, yorgan, halı, koltuk, kumaşla örtülü mobilyaların derinliklerinde yaşayan, dökülen deri parçaları ve kıl ile beslenen, mikroskobik, eklembacaklılardır. Tozlu ve karanlık ortamlarda sıklıkla görülen mite(mayt), sıcak ve nemli ortamları sever. Mite, insan vücudunda bol miktarda bulunur, astım, bronşit ve alerjik hastalıklara neden olur. İnsanda iğne gibi batmalara ve kaşıntılara neden olan maytlardan nasıl kurtulunur? Maytlardan kurtulmak için ortamın temiz olması gerekmektedir.

Maytlardan nasıl kurtulunur?

  • Mayt(mite-akar), karanlık, tozlu, nemli ve sıcak ortamlarda fazla görülür. Bir gram deri parçası ile bir milyon akar beslenebilmektedir. İnsan sağlığı için büyük tehlike oluşturan akarlardan kurtulmak için özellikle güneşli havalarda evin bol bol havalandırılması gerekir.
  • Günde ortalama 20-30 adet dışkı bırakan mite, tozla birlikte insanların solunum yollarına yerleşerek, kronik hale gelen astım, bronşit ve alerjik hastalıklara yol açar. Mayttan kurtulmak için yastık, yorgan, battaniye gibi eşyaların havalandırılıp, nevresimlerin haftada bir yıkanması gerekir.
  • Genellikle pis ve tozlu ortamda bulunan mite ile mücadele de temizliğe dikkat edilmesi gerekir.
  • İnsan vücudunda sebepsiz yere iğne gibi batmalar ve kaşıntılara neden olan maytlardan kurtulmak için ilaçlama şirketlerinden destek alınıp, yıkanamayan tüm eşyaların ve evin ilaçlatılması gerekir.

Gezer ilaçlama şirketi olarak mite(akar) ile mücadelede ziraat mühendislerimiz kontrolünde hazırlanan etkili mite ilaçları ile insan sağlığına zarar vermeden, %100 garantili akar ilaçlama hizmeti vermektedir. İlaçlama şirketimizde, mite ilaçlama da kullanılan ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylı olup, deneyimli, uzman personellerimiz tarafından sıvı ilaçlama yöntemi ile yatak, yorgan, halı gibi eşyalara yoğun olarak uygulanıp, evinizde hijyen sağlanmaktadır.