KaraSinek İlaçlama

Karasinek bir sinek türüdür. Vücut yapısı tüylerle kaplı olan kanatlı ve çok pis bir sinek türüdür. Kara sinekler beslenmek için hem hayvansal ürünleri hem de bitkisel ürünleri kullanabilirler. Nadiren de olsa bazı sinek türleri canlılardan kan emerek beslenir. Her türlü pisliklerin üzerinde gezen ve bu pislikler üzerinden beslenen karasinekler, bu nedenle en pis canlılardan biridir.

İnsanların yaşam alanlarına girerler ve açıkta bırakılan yiyeceklerin üzerinde gezerler. Bu gezme esnasında beslenmelerini de sağlayan karasinekler, bu gıdalar üzerine mikroplarını bırakırlar. Bu mikroplu gıdaları tüketen insanlara çeşitli hastalıklar bulaşmış olur. Sinekler çok çabuk çoğalan canlılardır. Dişi sinekler beslenme işleminin ardından yumurta bırakmaya başlarlar. Genellikle yumurtalarını hayvan ahıllarına, çöplüklere, nemli ve sulu alanlara, lağım sularının etrafına, bataklık ve çamurluk alanlara bırakırlar.

Sinek yumurtaları aynı gün içerisinde larvalaşır. Bir sinek her defasında ortalama 200 kadar yumurta bırakırken, bırakılan bu yumurtalar öbek halinde ve beyaz renklidir. Karasinek çok pis canlılar olmaları nedeni ile insanlara birçok hastalık bulaştırırlar. Sineklerden insanlara bulaşan hastalıklar; dizanteri, verem, kolera, gıda zehirlenmeleri ve birçok alerjik hastalıklara neden olurlar.Karasinekler mekan içlerinde pisliklerini her yere bırakırlar. Özellikle yaz aylarında camların üzerlerinde sinek pislikleri bolca görülür ve bu durum insanları piskolojik olarak çok etkiler.

Sineklerden kurtulmak için ilaçlama şirketlerine sinek ilaçlaması yaptırmak gereklidir. Sinek ilaçlama için mutlaka ilaçlama konusunda uzman ve deneyim sahibi profesyonel ilaçlama şirketlerinden destek almak gereklidir. Beylikdüzü ilaçlama şirketimiz yasal ve sağlık bakanlığı onaylı bir şirket olup, sizlere sinek ilaçlama ve her türlü böcek ilaçlama konularında hizmet sunmaktayız.