Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer böceği ilaçlama evlerimizde sıklıkla karşılaştığımız haşere türüne yönelik yapılan uygulamadır. Kalorifer böcekleri tıpkı diğer haşereler gibi hızlı bir şekilde üremektedir. Kontrol altına alınmadığında sayısı yüzleri bulan kalorifer böceği ile mücadele için böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmeli ve kalorifer böceği ilaçlama uygulaması yaptırmalısınız. Kalorifer böceğinden kurtulmak için bu haşereyi iyi tanımak gerekir. Bu bağlamda kalorifer böceği özellikleri sıralanacak olursa;

  • Kalorifer böcekleri alman hamam böceği olarak da bilinmektedir. Haşereler içerisinde en fazla üreyen canlıdır. Bu durumda onları temizlenme işlerinde daha zor duruma getirmektedir. Bu canlı üreme zamanlarında 45 civarı yumurta bırakmaktadırlar.
  • Ayrıca kalorifer böceği ortalama ömrü 1 yıldır. Bu canlı diğer haşereler göre daha pis bir yaşam şekline sahiptirler. Ayrıca etraftaki her şeyi de yiyebilmektedir. Günlerinin büyük bir kısımlarını dinlenerek geçirmektedirler.
  • Sadece geceleri yiyecek besin aramak için daha etkin hale gelirler. Bu canlının o besinleri rahatlıkla tespit edebilmesi için radarları vardır. Kendilere has bu özellikleri ile besin ihtiyaçlarını rahatlıkla sağlayabilirler.
  • Işıkta ve aydınlık ortamları pek sevmezler. O yüzden karanlık ortamları tercih etmektedirler.
  • Bu canlı hafife alınmaması gerekmektedir. Çünkü yumurtalarını duvar aralarına, çatlaklara veya dolaplara yani insanların ulaşamayacağı yerlere bırakırlar. Bu yüzden haşerenin ortamdan uzaklaştırılması zor bir işlemdir.

İnsana ve çevreye bu denli zarar veren kalorifer böceği ile mücadele için vakit kaybetmeden yılların tecrübe ve birikimi ile çalışan Beylikdüzü Böcek İlaçlama firmamızı arayabilir, uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Kalorifer Böceği İle Mücadele

Kalorifer böceği ile mücadele için yapmamız gereken öncelikli iş böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmektir. Kalorifer böceği ilaçlama fiyatları toplumda varılan yanlış yargı ile maliyetli olduğu düşünülen oysa profesyonel bir firma ile çalışılması durumunda oldukça ekonomik bir uygulamadır. Kalorifer böceğinin zararlarını düşündüğümüzde kalorifer böceği ilaçlama uygulaması şarttır. Kalorifer böceği sıklıkla insanlarda zehirlenme olaylarına neden olmaktadırlar. Çünkü bu canlılar her türlü besinden yiyebildiklerinden ve çok kirli yerlerde de bulunabildiklerinden insanlara her türlü hastalığı en basit şekilde bulaştırabilirler. Pek aydınlık ortamlarda bulunmamalarına rağmen besinsiz veya susuz kaldıkları zaman ortaya çıkmaktadırlar. İnsanların genelde mutfak ve banyolarına yerleşirler. Bizler de kalorifer böceklerinin tehlikesinden kurtulmak için evimizde kendimizce önemlerde alabiliriz. Mesela mutfakta yemeklerimizi dışarıda bırakmamaya özen göstermeliyiz. Mutfakta ki çöp poşetlerinin ağzını sürekli kapalı tutmalıyız. Bu ortamda ki zorluklar veya ortamın yaşam koşulları bu canlıların ömürlerini belirlemektedir. Bu yüzden ortalama ömürleri farklılık gösterebilmektedir. Ancak bu alınan tedbirler sadece korunma amaçlıdır. Kalorifer böceği ile mücadele etmenin tek yolu böcek ilaçlama uygulaması yaptırmaktır.

Bir önceki yazımız olan Jel İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.