Jel İlaçlama

Jel ilaçlama yöntemi ülkemizde 2002 yılından sonra gelmiş olup böcek ve haşere türleriyle mücadele bütük kolaylık getiren bir ilaçlama yöntemi olmuştur. Jel ilaçlama uygulamasıyla ilaçlma yapılırken evinizi,işyerinizi yani mekanınızı kesinlikle terketmenize gerek yoktur. Leke,koku veya iz bırakmadan böcek ilaçlaması yapma imkanı veren jel ilaçlama özellikle hamam böcekleri,karafatmalar,kalorifer böcekleri ve karıncalar için %100 etkili ve %100 çözüm sunmaktadır.
Jel ilaçlama özel bir tabanca ve tabancaya konulan yemler ile bu konuda eğitim almış jeli evinizin yada iş yerinizin hangi bölgelerinde kullanıcağını bilen teknisyen arkadaşlarımızla yapılacak olan bir ilaçlamadır. Bu ilaçlama uygulaması T.C.Sağlık Bakanlığından ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylı bir yöntemdir.

Jel ilaçlama,profesyonel hamam böceği mücadelesinde büyük bir yenilik ve avantajdır. Ev ilaçlamalarında,kullanılan jel uygulamalarında kesinlikle ağır bir koku yoktur. Hassas alanlar için kokusuz, uygulaması kolay ve ideal jel formülasyonludur. Eski ilaçlama metodlarıyla evlerimizde kalan ağır bir koku 2 hafta boyunca evlerimizi havalandırmamıza rağmen hala kalırken jel ilaçlama da ağır kokusu yoktur, yani ilaçlama esnasında insanları ortamdan boşaltmak ihtiyacınız yoktur, insanla teması yoktur, jeli yiyen hamamböceği yuvasına döner ve orada ölür. Hamamböcekleri, ölü hamamböcekleriyle ve atıklarıyla da besleniyor. Dolayısıyla ölüleri yiyenler de jelden etkileniyor ve zincirleme bir reaksiyon sürüyor.
Jel ilaçlama yardımıyla hamam böceklerinin bulundukları bölgeler tespit edilir ve bu bölgelere jel ilacından konulur.Hamam böcekleri çok uzaklarda da olsa kendileri için hazırlanmış bu özel yemin kokusu alır ve yemi yemek için 1 km mesafeden bile gelirler.Jeli yiyen haşere yuvasına döner ve orada ölür. Hamamböcekleri, ölü hamamböcekleriyle ve atıklarıyla beslenir. Dolayısıyla ölülerini yiyen hamamböcekleri de jelden etkilenir ve zincirleme bir reaksiyon oluşur

Jel ilaçlama yöntemi sadece hamam böcekleri,karınca,karafatma gibi böcekleri için kullanıla bilmektedir.Fareler için bu yöntem kesinlikle kullanılamaz.Jel ilaçlama kesinlikle insan sağlığına zararsız maddelerden yapılmış ve içinde kimyasal maddeler sadece hamam böcekleri türündeki böceklerin bu yemi yemesi için cezbettiricidir. Bu yüzden yemi yiyebilcek olan başka bir canlıya acılı hissi vericek ve yemi bilmese bile yiyemiycektir.

Kaya ilaçlama olarak 15 yıldan beri böcek ve kemirgen türleri ile profesyol mücadele etmekteyiz ve kurumsal firmalar ile sürekli çalışan nadir ilaçlama şirketlerinde biriyiz. Gerek ruhsatlarımız,gerek kalite belgelerimiz ve gereksede ziraat mühendsilerimizle böcek ve kemirgen ilaçlama işi bizim işimizdir!! ve Biz Bu işi Biliyoruz.
İstanbul,İzmir,Bursa ve Kocaelinin tüm ilçelerinde şube ve gezici servislerimiz ile sorun yaşatan böcek türü için jel ilaçlama,sıvı ilaçlama,kokulu ilaçlama,kokusuz ilaçlama uygulamarımız mevcuttur.Bütün ilaçlama fiyatlarımız her il ve ilçe genelinde aynı ve ekonomiktir.

 

Bir önceki yazımız olan Fareler en çok ne zaman görülürler? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.