Mail: ilaclama@beylikduzuilaclama.org-7/24 İLETİŞİM=>0532 600 06 30

İlaçlama Yöntemleri Haşereler hayatımızın her anında her türlü mekanda karşımıza çıkabilmekte ve bu haşere sorununa kalıcı olarak çözüm bulmak gerekmektedir. Haşerelerden kurtulmanın tek yöntemi ilaçlama yaptırmaktır.  İlaçlama yaptırırken hangi ilaçlama yöntemleri kullanılmakta ve nasıl uygulanmakta  bunlara dikkat etmek gerekir.
İlaçlamadaki mücadele yöntemleri
Haşerelerden kurtulmak için ilaçlama üç farklı mücadele yöntemi kullanılmaktadır. Bunlar kimyasal mücadele , biyolojik mücadele ve fiziksel mücadeledir. Bunlar içerisinde en çok kullanılan mücadele yöntemi ise kimyasal mücadeledir.
İlaçlama yapılacak alanın özellikleri
İlaçlama yapılırken veya ilaçlama yöntemleri belirlenirken haşerenin türüne , ilaçlanacak olan alanın özelliklerine , kullanılacak olan ilaçların özelliklerine ve çevresel olan etkilere dikkat edilerek ilaçlama yapılması gerekmektedir.  Çünkü bütün haşerelerin yapısal özellikleri aynı olmadığı için kullanılacak olan ilacın doğru seçilmesi ve en uygun yöntemlerle uygulanması gerekmektedir.
Kullanılan ilaçlama yöntemleri
İlaçlama yapılırken farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemlere değinmek gerekirse ;
Jel ilaçlama en çok tercih edilen ilaçlama yöntemidir. Bu ilaçlama özellikle hamam böcekleri için oldukça etkilidir. Bu ilaçlama yöntemin de ilaçlama yapılacak olan mekanın boşaltılmasına gerek duyulmamaktadır. İnsanlar jel ilaçlama yapılan mekanı rahatlıkla kullanabilmektedirler.  Jel ilaçlama kokusuz olmasından , evde yaşayanlara her hangi bir yan etkisi olmadığından , temizlenmesine gerek olmamaktadır. Jel ilaçlama en uzun süre giden ilaçlama yöntemidir.
Sıvı ilaçlama en çok tercih edilen ve bütün haşereler için en etkili ilaçlama yöntemidir.  Sıvı ilaçlama , ilacın su ile karıştırılarak püskürtmeli makine sayesinde bütün alanın ilaçlamasını sağlamaktadır. Sıvı ilaçlama sonrasında kesinlikle  1 hafta kadar ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir etkili sonuç alabilmek için.
ULV ilaçlama ise diğer etkili yöntemlerden biridir. Bu ilaçlama yönteminde kokulu ilaç kullanılmasından dolayı mekanda bulunan bütün haşerelerin yok olmasına ve bütün haşere yuvalarına etki eden bir ilaçlama yöntemidir. İlaçlama yapılan mekanın belirli bir süre kapalı kalması gerekmektedir.
Larvasit ilaçlama ise genellikle uçan haşerelerin yok edilmesinde kullanılan bir yöntemdir.  Sivrisinek ve karasineklerin üreme dönemlerinde kullanılan bir yöntem olmasından dolayı genellikle yaz aylarında yoğun bir şekilde uygulanır.
Firmamız hakkında
Firmamız uzun yıllardır ilaçlama konusunda sektöründe öncü olmuş bir firmadır. Firmamıza dinamikbocekilaclama.com adresinden ulaşabilirsiniz. Sağlık Bakanlığından yetkili olan firmamızdan her türlü ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. Uzman ve tecrübeli ekibimiz ile haşerelerle mücadele konusunda ve insan sağlığı için en uygun ve en zararsız ilaçlama yöntemleri ile yanınızda olan bir firmayız.

Back to Top