Hamam Böceği ilaçlama

alman_hamam_bocegi_ilaclamaHamam böcekleri yaşantımızda bazen küçük sorunlar çıkarırken bazende çok büyük sorunları beraberinde getirmektedir. Boyları 1 ile 8 cm arasındadır. Bazı türlerinde 10 cm olarak da görülebilmektedir. Halk içinde kakalak olarak da bilinen Hamam Böceği Eklem bacaklı cinsinden olup baş kısımlarında yön ve yiyeceklerini kolaylıkla bulmalarını sağlayan antenleri vardır. Hamam böcekleri yumurta yöntemiyle çoğalırlar uygun ortam ve ısı oluştuğunda her mevsim üremektedirler. Yumurtalarını sırtlarının arka kısmında dolaştırırlar uygun zemin bulduklarında her yere bırakabilirler.

Hamam böcekleri bir defa da onlarca yumurta bırakabilir ve çok hızlı ürerler Üredikleri ortamda toplu halde yaşarlar. Dişi ergin hamam böcekleri eko sistem, tabiat gereği neslini sürdürebilmesi için öleceklerini hissettikleri anda yumurtalarını bırakırlar. Hamam böceği yumurtaları herhangi bir insektisitle etkilenmez. Bu nedenle ilk ilaçlamada mevcut böcekler öldürüldükten sonra yumurtadan çıkabilecek olan yavrular için 20 gün sonra ilaçlama mutlaka tekrarlanmalıdır. Hamam böcekleri konakladıkları yer dolaştıkları ortamlar göz önüne alınırsa hastalık, mikrop taşımada ve bulaştırmada öncüdürler. Pisliği çok sever ve her şeyi yiyebilirler. Hamam böcekleri her pisliği, mikrobu taşır ve yayarlar. Yiyecek yemeden bir ay, su içmeden bir hafta durabilirler. Hamam böcekleri pis lağım ve logar yollarından mutfaklarımıza girer. Evlerde ilk yerleşeceği yer mutfak ve banyolardır. Hamam böcekleri gündüz bütün zamanlarını yuvalarında, delik ve çatlaklarda saklanarak geçirirler, karanlığı sevdikleri için geceleri ortaya çıkarlar. Hamam Böcekleri türlerine göre Amerikan hamam böceği, Oryantal hamam böceği (Kara Fatma), olarak da bilinirler.

HAMAM BÖCEKLERİ İLE MÜCADELE

Hamam böcekleri bir çok mücadeleye karşı çok dirençlidirler bilinçsizce yapılan mücadelelerde ilaçlara çok çabuk bağışıklık kazanırlar ve profesyonelce yapılmayan müdaheleler başarısızlıkla sonuçlanır. Özel yöntemlerle hamam böceği ve diğer zararlılardan sizi sağlıklı ve garantili şekilde kurtarıyoruz. Hamam böceği ile mücadelede sağlığınız için kesinlikle bakanlık onaylı özel ilaçlar ve profesyonel yöntemlerle ilaçlama yapmak gerekir.BEYLİKDÜZÜ İLAÇLAMA olarak sağlık bakanlığı çalışma izin belgeli ve yine sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar ile Sağlıklı ve kesin çözümler sunuyoruz.