Farelere Kesin Çözüm

Fare, dünyanın her yerinde bulunan, çok sayıda üreyip çabuk çoğalan, çok hızlı hareket eden kemirgenlerdir. İnsanların yaşam alanlarına girip, besinlerine ortak olan fare, eşyaları kemirerek zarar verir, taşıdığı mikroplarla, tifüs, hantavirüs, veba gibi hastalıkları bulaştırır. İnsanlara zarar veren farelere kesin çözüm için ilk önce, ortama nereden girdiklerinin tespit edilmesi gerekir. Fareler besin ve su ihtiyacını karşılamak için evlere, iş yerlerine, depolara girerek, besin bulunca hemen yuvalanırlar. Yılda 4-6 defa doğuran fare, her defasında 6-12 adet yavrulayarak çok sayıda çoğalır. Ortamda gördüğünüz bir adet farenin yuvasında birçok fare vardır. Fare esnek vücuda sahip olduğu için kuyruğunun geçebildiği her yerden kendi de geçebilmektedir.

Fareler, kanalizasyon sistemi, kapı, pencere, duvar boşlukları, apartman havalandırma boşlukları, çatı, bodrum, bahçe gibi alanlardan evlerin ve işyerlerinin içine girip, ilk önce mutfak ve banyo gibi su ve gıdanın bol olduğu yerlere yerleşirler. Bu zararlılardan kurtulmak, yani farelere kesin çözüm için kişisel çapalar yeterli değildir. Kesin çözüm için ilaçlama şirketlerinden destek alınması gerekir. Farelerden kurtulmak için ilaçlama şirketinin seçimi de çok önemlidir.

Farelere kesin çözüm için;

  • Sağlık Bakanlığı onaylı çalışan ilaçlama şirketi seçilmelidir.
  • Fare ilaçlama da kullanılacak ilaçların Sağlık Bakanlığı onaylı olması, insan sağlığına zarar vermemesi gerekir.
  • Kullanılacak fare ilaçları, fare yoğunluğuna göre ziraat mühendisleri kontrolünde hazırlanmalıdır.
  • Fare ilaçlaması yapacak personelin, bu konuda eğitim almış, deneyimli, uzman kadrodan oluşması gerekir.
  • Fare ilaçlama da sıvı ilaçlama ve mum bloklar halinde yem ilaçlar kullanılmalı, periyodik olarak kontrol edilmelidir.
  • Sıvı ilaçlama yöntemi ile ortamda bulunan farelere kesin çözüm sağlanmalı, mum blok halinde bulunan yem ilaçlama ile de ortama girebilecek diğer fareler için önlem alınmalıdır.
  • Yem ilaçlama da kullanılan istasyon yöntemi, alanın büyüklüğüne göre belirlenmeli, fareyi cezbeden mum blok halindeki yem ilaçlar, belirli periyotlar da kontrol edilmelidir.

Beylik ilaçlama şirketi olarak, ilaçlama sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübelerimizle, müşterilerimize hizmet verip, kullandığımız etkili ve kaliteli fare ilaçları ile, fare ilaçlama uygulamasını %100 garantili olarak gerçekleştirip, farelere kesin çözüm sağlıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Karafatma Isırırmı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.