Danaburnu ilacı

Bitkilerin toprak altındaki kısımlarını yiyerek beslenen böceklerin ismine Danaburnu böceği denmektedir.Özellike güneydoğu anadoluda görülen dana burunlarına bir çok ilaç mevcuttur.Bu böceklerin bitkilerin altındaki köklerini yedikleri için özellikle tarımlar uğraşan halkımaza büyük zararlar vermektedir.Özellikle kulu ve yumuşal topraklarda olan bu böceklerin Boyları 4 ile 5 cm  açık kahverengi, kadifemsi tüylerle kaplıdır.

Dana burunlarını toprağın 15 cm altına kadar altına kadar inebilirler.Bu kadar toprağın altına girmesini güçlü ayakarı sayesinde yapan bu böcekler yaz aylarında yumurtalarını toprağın altına koyarlar Bir dişi danaburnu böceği her bir yumurta paketinden 260 ile 300 adet yavru çıkmaktadın ve her yavru 2 hafta içersinde yumurta bırakabilcek kadar erginliğe ulaşmış olur.

Dana burnu böceğinden kesin bir yolla kurtulamanız için bulundukları bölgeye ilaçlama yaptırmanız gerekmektedir.Böcek ilaçlama için bizi arayın 7 gün 24 saat sizlere ilaçlama hizmeti vermek bizim işimiz. Böcek ve haşere ilaçlama herkesin yapabileceği bir işlem değildir. Hangi böcek için hangi ilaç kullanılacağı iyi bilinmelidir.

Bir önceki yazımız olan Çekirge İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.