Tahta kurdu

Tahta kurdu ahşap ve tahta eşyaları kemirerek beslenme sağlayan bir haşeredir. Ortalama 2-3cm boyunda olan tahta kurdu böceğinde 6 tane ayak bulunur. Güçlü ağızları olan tahta kurdu böcekleri çok sert maddeleri bile kemirebilirler. Yuvalarını ev içlerinde tahtadan yapılmış eşyaların içine açtıkları çukurlara yapan tahta kurdu böceği, zamanla bu tür eşyaların çürümesine neden olur.

Tahta kurdu böceği insanlara daha çok maddi zararlar verir. Özellikle elbise dolaplar, mutfak dolaplar, eski koltuk takımı gibi mobilyalar içerisine yerleşerek hem beslenme sağlar hem de bu tür eşyalar içerisinde açtıkları oyuklara yumurtalarını bırakırlar. Farklı isimler ile anılan ağaç delen, ahşap kurdu, ahşap böceği, mobilya haşeresi, tahta kurdu böcekleri, ağaç kemiren, ağaç kurdu, ağaç haşeresi, mobilya böceği ve mobilya kurdu bu isimlerden bazılarıdır. Tahta kurdu böceği ile mücadele zordur. Bu nedenle tahta kurdu ilaçlama hizmeti almak gereklidir. Bu tür zararlı haşereler ile mücadele etmek oldukça zordur.

Tahta kurdu böceğinden kurtulmak için kesin çözüm tahta kurdu ilaçlaması yaptırmaktadır. Tahta kurdu ilaçlama uygulaması yapacak olan ilaçlama firmasının yasal çalışan, profesyonel ilaçlama şirketi olmasına dikkat edilmelidir. Bilinçsizce ve amatörce yapılan tahta kurdu ilaçlaması ve her türlü böcek ilaçlaması etkili bir sonuç vermeyeceği gibi zaman ve para kaybına sebep olmaktadır.

Büyük İzmir ilaçlama şirketi sizlere en güvenli ve garantili tahta kurdu ilaçlama hizmetini sunmaktayız. Büyük Beylikdüzü ilaçlama servisimiz eğitimli ve profesyonel ilaçlama servisi ve kullandığı etkili ilaçları ile günün her saati böcek ve kemirgenlere karşı ilaçlama hizmeti sunmaktadır.