Sivrisinek Nerede Yaşar?

Sivrisinek, iki kanatlılar grubunda yer alan, ince uzun bacaklı, vızıltılı sesleri ile kolaylıkla tanınan canlılardır. Çok sayıda ve çok hızlı üreyen sivrisineğin dişisi üremek ve soyunu devam ettirmek için kan emerek beslenir. Erkek sivrisinek ise bitki ve meyve sularının proteinleri ile beslenir. Yaz aylarında sıkça görülen sivrisinekler kış aylarında da rahatlıkla yaşarlar. Dünyanın her yerinde bulunan sivrisinek nerede yaşar?

Sivrisinek nerede yaşar?

  • Yumurtlayarak üreyen sivrisinek yumurtalarını durgun sulara bırakır. Durgun sular içinde bulunan fotosentez yapabilen bitki öbekleri sayesinde oksijence zengindir.
  • Sivrisinek yumurtaları su bulunan her ortamda gelişebilmektedir.
  • Kuraklık dönemlerinde sivrisinek yumurta ve larvalarının yaşama şansı azdır.
  • Sivrisinek, bataklık, çeltik, havuz suyu, teneke kapta birikmiş su, yağmur suları, hayvan barınakları gibi alanlarda yaşamayı tercih eder.
  • Sivrisinek yaşadığı alanlarda insanları oldukça rahatsız ederek hastalık mikroplarının da taşınmasına sebep olur.

Sivrisineklerden korunmak için tüm açık ve kapalı alanlarda belirli aralıklarda ilaçlama yapılmalıdır. İlaçlama şirketimizden istediğiniz gün ve saatte sivrisinek ilaçlama talebinde bulunabilir, etkili ve güvenli şekilde sivrisinek zararlıdından kurtulabilirsiniz.