Mutfak Masa ve Sandalyeleri Çeşitleri Nelerdir?

Mutfak masa sandalye takımlarında ürün yelpazesi tıpkı yemek odası masa sandalyelerinde olduğu gibi oldukça geniştir. Ancak ürün malzemesi olarak ahşaptan çok, masa sandalye ayakları paslanmaz krom demirden üretilmektedir.

Mutfak Sandalyelerinde Hangi Tür Özellikler bulunmaktadır?

Sandalyelerin oturma ve yaslanma bölümlerinde deri veya kumaşın değişik renk, desen ve çeşitleri bulunmaktadır. Sandalyelerin yaslanma bölümleri tercihe göre paslanmaz krom kaplama ve sadece koltuk kısımlarında deri veya kumaş kaplama olabilmesi ve ayrıca açılıp kapanabilme özelliği de bulunması mümkündür. Krom havaya karşı çok dayanıklı olduğundan dolayı nemli havada paslanmaz.

Mutfak Masalarında Hangi Tür Özellikler Bulunmaktadır?

Masaların yemek yenilen yüzeyi ahşap lake, cam veya ahşap üzerinde cam şeklinde de olabilmektedir. Masa üzerinde bulunan cam deseni ile sandalyenin üzerindeki deri kaplama veya kumaşın desenlerinin birbirleriyle uyumlu olmalarına dikkat edilmektedir. Mutfak masa sandalye takımları arasında köşeli ve sandalyeli takımlar, ya da içeriğinde bir tane sırtlı veya sırtsız bankı bulunan masa sandalye takımları bulunmaktadır. Ahşap modellerde bambu, kayın, meşe, ceviz gibi hammaddelerden oluşmaktadır. Mutfak masalarında açılıp kapanabilen ürün seçenekleri mevcuttur. Ayrıca açık bulunan masaların tıpkı yemek odaları masalarında olduğu gibi uzunluğunun da arttırılabilen çeşitleri bulunmaktadır. Masalar diktörtgen, oval, yuvarlak, kare gibi şekillerde, düz, desenli, manzara resimli veya gökkuşağı gibi rengarenk çeşitlerde olabilmektedir.

Mutfak Masalarında Ölçüler

Masa ölçüleri boy olarak 60-70 cm arasında bulunmaktadır. Masaların genel en ölçüleri de 40 cm den 140 cm ye kadar mevcut olmaktadır. Sandalyelerin boyu ve eni masa ölçülerine uygun olarak tasarlanmıştır.

Mutfak Masalarında Fiyatlar Neye Göre Belirlenir?

Fiyat aralıkları ürünlerin hammaddesine, sandalye sayısına, teşhirde olmasına, tek kalan ürünler arasında bulunmasına göre kampanyalı olarak uygulanabilmektedir. Ülkemizde masa sandalye fiyatları uygun olduğu bir gerçektir. Bunun sebebi, hammadde ürünlerinin bol ve çeşitli olarak bulunması ve ülkemize yeterli gelecek miktarda üretimimizi karşılayabilmesidir. Ancak mutfak masalarında maliyetler, yemek odası masa sandalyelerinde olduğu gibi, hammaddenin kalitesi, ürünün işçiliği, çeşitliliği, renkleri, eklenti ürünlerinin mevcut olup olmaması gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir.