Mayt İlacı

Akar, gözle görülmeyecek kadar küçük canlılardır. Akar, mite, mayt, toz akarı, olarak isimlendirilen bu canlılar özellikle yatak, yorgan, battaniye, yastık, halı, koltuk, pelüş oyuncak gibi eşyaların üzerinde bulunur. 8 bacaklı olan mite(akar), beslenmesini insanların deri döküntüsü ve kılları ile sağlar.1 gr deri döküntüsü ile milyonlarca mite beslenebilir. Akar(mite), günde 20-30 kez dışkı bırakır ve bu pislikler insanlar tarafından solunarak, solunum yolu ile vücuda alınır. Astım ve Bronşit gibi solunum yolları hastalıklarını bulaştıran akar(mite), özellikle küçük çocukların solunum yolu hastalıklarına yakalanmasına sebep olur. Bu nedenle mutlaka mayt ilacı ile ilaçlanması gerekir.

Yumurtlayarak üreyen mite(mayt), sıcak, tozlu ve nemli ortamlarda daha hızlı ürer. Özellikle geceleri solunum yolu ile bronşlara yerleşen akar(mite), vücudumuz üzerinde de yüzlerce bulunur. Vücutta sürekli kaşıntı ve batma şeklinde olup, kızarıklık gözükmeden rahatsızlık veren akar(mite) ile mücadele edilmesi gerekir. Evinizi sık havalandırıp, hijyene dikkat edip, uzun yıllar aynı yatağı kullanmamaya dikkat edilmesi gerekir. Evinizin mite(akar) karşı belli periyotlarda yasal çalışan ilaçlama şirketleri tarafından mite(mayt) ilacı ile ilaçlanması gerekir.

İlaçlama şirketimiz size güvenli ve garantili akar ilaçlama hizmetini sunmaktadır.

İlaçlama şirketimizde akar ilacı sıvı ilaçlama yöntemi ile uygulanmakta olup, yoğun şekilde yatak, yorgan, halı, koltuk gibi eşyalara püskürtülerek, profesyonel personellerimiz tarafından uygulanır. İlaçlama şirketimizde kullanılan mite ilacı Sağlık Bakanlığı onaylı olup, insan sağlığına zarar vermeyen ve ziraat mühendislerimiz denetiminde itina ile hazırlanan ilaçlardır. Mite(akar) ilaçlama hizmeti için ilaçlama şirketimizi 7/24 arayabilir, istediğiniz zaman etkili mayt ilacı ile ilaçlama yaptırabilirsiniz.