Küba Hamam Böceği

Özellikleri Davranış Küba Hamam böceği, genel durumları çoğunluk popülasyon geneli  açık arazi ve konut alanlara istila eder. böcek ilaçlama firma olarak dikkat ettiğimiz Küba Hamam böceği üreme alanları ise konut, ev ve veya iş alanlara üreme yapmak için kullandığı bölgeler istila eder. böcek ilaçlama daha çok yumurtalarını daha çok istila ettiği alanlarda tavan, dolap, yarık, çatlak, banyo , mutfak vb alanlara bırakır. Böcek ilaçlama olarak aktif zamanları ise popülasyonu yoğunluk olduğu zamanlar gece sarı ışıklara doğru istila eder.

Habitat Küba hamam böceği Türkiye, de daha çok güney ve batı illerde popülasyonları göze çarpıyor yaz dönemleri ise artan popülasyonları böcek ilaçlama ihtiyacını hisseder hala geliyor. Böcek ilaçlama konusunda bizim genel olarak dikkat edilmesi husus ise bunların yaşadığı alan ise ağaçlar kırık odun, çalı,yaprak vb yerlerde popülasyonlar halinde bizlerin yaşadığı alanlara yakın olması bahçe ilaçlama ve veya böcek ilaçlama zorunluluğuyla karşı karşıya bırakıyor.

Kontrolü için ipuçları Küba hamam böceği  kontrol sağlamak ise böcek ilaçlama ile ve bir takım önlem alınması gerekiyor. Örnek düşünürsek popülasyonlar halinde yuvalanarak tehdit oluşturan haşerelere karşı yaşadığımız yapıların böcek ilaçlama ve çalı yaprak odun parçalarını temizlenmesi ve yarık çatlakların onarım görmesi gerekiyor.