Kırmızı Örümcek İlaçlama

Yaz aylarında sıklıkla görülen kırmızı örümcek; ilkbahar ayların da beslenmek amacı ile ortaya çıkmaktadır. Günde 2 3 yumurta bırakan kırmızı örümcek çok çabuk çoğalan canlılardandır. Yumurtalar 1 hafta içinde gelişimini tamamlar.

Tarım sektörüne oldukça zararı olan bu canlılar  akar  olarakta bilinmektedir. Özellikle elma, armut, ayva ve şeftali ağaçlarının yapraklarının öz suyunu emerek kuruturlar.

Besinlere ciddi zararları olan bu canlılarla savaşmakta kolay değildir. Gözle görülmesi çok zor olana kırmızı örümcek; çok hızlı yumurta yapmakta ve devamlı çoğalmaktadır. Ağaçların yapraklarının kuruyup dökülmesine sebep olmaktadır.

Dişileri erkek kırmızı örümceğe göre daha büyüktür ve erginleri kırmızı renktedir. Vücutlarının üzerindeki tabaka kıl ile kaplıdır.

Bitkide bulunan kırmızı örümcekler çok ise zamanla bitkiye ağlar örüp tamamen yok olmasını sağlarlar.

Daha çok yaprakların altına yerleşen bu böceklere ilaçlama yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle çoğu ilaca karşı dirençli olan bu canlılara uygulanan özel ilaçlar bulunmaktadır.

Kırmızı örümcek ilaçlama konusunda ziraat mühendisleri tarafından hazırlanan özel ilaçlar ile eğitimli teknisyenlerimiz ile hizmet vermekteyiz.

Kırmızı örümcek ilaçlama da dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise yumurtalarıdır. İlaçlama işlemi bir kere yapılarak bitmemektedir. İlaçlama yapıldıktan 15 20 gün sonra yeni doğan yavrular için tekrar ilaçlama yapılması gerekmektedir. İlk ilaçlama işlemi yumurtaları etkilememektedir.

İkinci kırmızı örümcek ilaçlaması yapıldıktan sonra mutlaka son bir kere daha 15 20 gün sonra son bir ilaçlama işlemi uygulanması kalan yumurtalar varsa onlardan çıkan böceklerinde ölmesini sağlayacaktır.

Beylik ilaçlama firması olarak böcek ilaçlama konusunda oldukça başarılıyız ve bu başarımızı müşterilerimize sağladığımız kalite ve ilaçlama işlemini yapan teknisyenlerimizin etkin bilgisine borçluyuz.

Sizlerin sağlığını korumak için tüm açık ve kapalı alanlarda 7 gün 24 saat sınırsız ilaçlama hizmeti vermekteyiz.