Kırkayak ilacı

Kırkayak, ayak adedinin çokluğundan bu ismi almıştır. Sıcak ve ılıman iklimlerde, nemli yerlerde, çürümüş kütük, yaprak ve taş altlarında yaşarlar. Gündüzleri gizlenir, geceleri beslenmeye çıkarlar. Vücutları yuvarlak ve halkalı olup her halkadan ikişer bacak çıkar. Genellikle bitkisel beslenen kırkayak tarladaki bitkilerin filiz ve köklerini yiyerek tarım alanlarına büyük zarar verirler. İnsan ve hayvan dışkılarını yiyerek de beslenen kırkayak tenya ve parazit taşır mikrop bulaştırır. Kitinli derileri ile antibiyotik etkisi olan pis kokulu bir sıvı salgılar, bu sıvı insan cildine zarar verir. Kırkayak doğal afetler ve su baskınları ile yuvaları bozulduğunda, insanların evlerine kadar girebilir. Kırkayak ısırmasında insan derisinde, kabarma, kızarma, kaşıntı ve tahriş olur. Kırkayak ısırmasından sonra derhal bir sağlık kuruluşuna gidip doktor kontrolünden geçilmelidir. Kırkayak ile mücadele kişisel değil, profesyonel bir ilaçlama şirketi tarafından yapılmalıdır.

Kırkayak ilacı yaptırırken dikkat etmeniz gereken konuları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • İlaçlama Şirketi mutlaka Sağlık Bakanlığı Ruhsatına sahip yasal çalışan bir şirket olmalı.
  • Kırkayak ilacı mutlaka Ziraat Mühendisleri kontrolünde hazırlanmalı
  • Kırkayak ilaçlamasında kullanılacak ilaçlar insan sağlığını tehlikeye sokmamalı,
  • İlaçlama işlemini yapacak personel mutlaka bu konuda eğitim almış olmalıdır.

Bu kriterlerin hepsine uygun olarak çalışan ilaçlama şirketimiz Kırkayak ilacında sıvı ilaçlama yöntemi ile %100 garantili kesin çözüm sunmaktadır.

Kırkayak ilacı için ilaçlama şirketimizin çağrı merkezini 7/24 arayabilir, istediğiniz gün ve saatte ilaçlama işlemini yaptırabilirsiniz.