Hamam Böceği İlaçlama

Hamam böceği evlerimizin istenmeyen misafirleridir. Ancak bu canlı ile aynı ortamda yaşamak kaçınılmazdır. Sıcak hava hamam böceklerini adeta besler. En fazla üremeyi de yaz aylarında gerçekleştirirler. Değişik boyutlara ve türlere sahiptirler. Dünyanın her yerinde onlarla karşılaşmak mümkündür. Nasıl ki bizler yaşamak için beslenmeye ihtiyaç duyarız hiç kuşkusuz ki bu canlılarda yaşamlarını devam ettirebilmek için beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Kimileri kan emerek bizden beslenir kimileri de tıpkı hamam böcekleri gibi besinlerimize ortak olarak. Taşımış oldukları mikropları bu yollar ile bizlere bulaştırırlar.Hamam böceği ilaçlama ile bu canlılardan kurtulmak mümkündür. İnsanlar üzerinde psikolojik olarak da etki yaratırlar.Hamam böceği ilaçlama yapılabilmesi için öncelikli olarak mutlaka bu haşere türünün özellikleri bilinmelidir.Hamam böceği antenleri ile algılarlar. Bulundukları ortama bir yabancı geldiğinde dahi bunu fark ederler. Besinlerin yerlerini de bu yol ile bulurlar. Sıcak havalar en fazla üreme gösterdikleri zamanlardır. Bu iklim böceği adeta besler.Yaşam alanları olarak da sıcak ve nemli alanları tercih ederler. Yaşadıkları alanlara göre farklılık gösterirler. Lağımlarda, bina içlerinde,evlerde, park bahçe aklınıza gelebilecek olan her yerde yaşarlar. Gıda sektöründe faaliyet göstermekte olan yemekhane, büfe, restoran, un fabrikaları gibi alanlarda da bulunurlar.

Önemli olan bu canlıların nerelerde konakladığı ve hangi alanlarda üredikleridir. Hamam böceği ilaçlama onların sıklıkla bulundukları yerlere uygulanmalıdır. Böcek yumurta ile çoğalır.Yumurtalarını da bu nemli alanlarda insanların gözle göremeyecekleri yerlere saklarlar. Hamam böceği ilaçlaması uygulandığında yumurtalar etkilenmez. İlaçlama yapıldıktan sonra tekrardan ortaya çıkmalarının sebebi de budur. Yumurtalarında açıldıktan sonra kısa süre içerisinde olgunlaşması ve üremeye başlaması ile hamam böceği kâbusu geri dönmüş olur. Bu nedenle de hamam böceği ilaçlama yılın belirli zaman aralıklarında tekrar edilmesi gerekir.Yeni yavrularında üremelerini engellemek ve kesin çözüm sağlamak adına oldukça önemlidir.İnsanların besinlerini tüketilemez hale getiren canlılar bulaştırmış oldukları hastalıklar ile de sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olurlar.Hamam böceği ilaçlama her türlü çeşidi için uygulanabilmektedir. Bu canlılar doğal ortamlarından kopup yaşam alanlarımızın göbeğine gelen canlılardır.

Böcek ilaçlama yapılmadığı sürece de yok edilmeleri olanaksızdır. Sağlık bakanlığınca onaylı olan firmalar bu zararlı böceklerin yaşam alanlarını tespit etmekte ve ona göre haşere ilaçlama yöntemi uygulamaktadırlar. Hamam böceği yaklaşık olarak bir ay kadar hiçbir şey yemden yaşayabilecek kadar güçlü bir canlıdır. Bireyler tarafından ezilerek öldürülmesi ile yok olmayacak olan bu canlılar ile sadece hamam böceği ilaçlama firmaları baş edebilir. Kullanmış oldukları ilaçlar ile kesin çözüm sağlarlar. Hamam böceği ilaçlama ciddi bir iştir. Bilinçsiz kişiler tarafından yapıldığında olumsuz sonuçlanacaktır. Hem maddi hem de sağlık açısından zarara uğramamak için böcek ilaçlama şirketleri tarafından yardım almak gerekir. Hamam böceği ilaçlama ve diğer tüm haşereleri yok etmek adına ilaçlama hizmeti vermekteyiz.

Hamam böceği, haşere grupları arasında en pis olan ve insanları en çok rahatsız eden böcektir. Her türlü iklim şartlarına dayanıklı bir bünyeye sahip olan hamam böcekleri, dünyanın her kıtasında yaşar. Binlerce türü bulunan hamam böcekleri, en çok nemli ve yiyecek maddelerini daha kolay bulabilecekleri yerler olan insanların yaşam alanlarında sık görülür. Türlerine göre farklı boylarda ve renklerde olan hamam böcekleri, genellikle siyah ve kahverengi renginde olup parlaktır. Haşereler arasında en hızlı üreyen ve çok sayıda çoğalan haşerelerden olan hamam böcekleri, birçok kez çiftleşerek binlerce yumurta bırakırlar. Çiftleşme işleminin ardından bir süre yumurtalarını sırtında taşıyan dişi hamam böceği, yumurtalarını gezdikleri her yere bırakırlar. Halk arasında farklı isimlerle anılan hamam böceklerinin isimleri; Bu isimlerden bazıları; Amerikan hamam böceği, Oryantal hamam böceği, Alman hamam böceği, karafatma, kakalak, kalorifer böceğigibi isimlerdir. Hamam böcekleri ortalama 4–5 cm boyunda olup, sırt bölümlerinde kendilerini tehlikelere karşı koruyan kitin adında bir madde bulunur. Hamam böceklerinde kanat vardır fakat uçamazlar. Baş kısımlarında bulunan antenleri nemli alanları ve yiyeceğin olduğu ortamları bulmasını sağlar.

Özellikle geceleri çok aktif olan hamam böcekleri çok hızlı hareket ederler ve 1 gecede kilometrelerce yol yürüyebilirler.Ev içinde hamam böceği çoğunlukla mutfak, depo ve kiler gibi alanlarda görülen hamam böcekleri haşereler arasında en pis olan türlerdir. Hamam böcekleri evlere, kanalizasyon sistemleri, su giderleri, kalorifer ve kombi borularının boşlukları ile açık bırakılan kapı-pencere boşluklarından girerler ve mutfak, lavabo ve banyo gibi alanlara yerleşirler. Ev içine giren hamam böceği, mutfak ve kiler gibi alanlarda buldukları yiyecekler üzerinde gezerler ve bu yiyecekler üzerine salya ve dışkılarını bırakarak insanlara hastalık bulaştırırlar. Hamam böceğinden insanlara bulaşan hastalıklar; astım, bronşit, grip, mide parazitleri, bağırsak hastalıkları, antrax gibi hastalıklar bulaşır.

Hamam böceği mücadele edilmesi en güç haşere grubundandır. Kolay kolay ölmezler ve çok güçlü şartlara dayanıklı bünyeleri vardır. Hamam böcekleri her hangi bir organlarının kopması durumunda haftalarca yaşayabilirler. Çöl sıcaklıklarına ve dondurucu soğuklara dayanıklıdırlar. Bir hamam böceği radyoaktif ışınlara bir insanın dayanabileceğinin 10 katı daha fazla dayanabilir. Hamam böceklerinin yumurtaları gözle görülemez ve kolay kolay yok edilemez.

Bulaştırdıkları mikroplar ile insanlara oldukça zararlı olan hamam böceklerinden kurtulmak için, ilaçlama şirketlerine başvurup,hamam böceği ilaçlaması talebinde bulunmalısınız. Hamam böceği ile bireysel mücadele etmek tamemen zaman kaybıdır. Kesinlikle olumlu bir sonuç alınamaz. Ancak profesyonel ve yasal çalışan hamam böceği ilaçlama şirketleri tarafından kullanılan, etkili ilaçların kullanılması ile hamam böceklerinden kurtulabilirsiniz. Başarı ilaçlama şirketimiz tarafından kullanılan böcek ilaçları çok etkili ilaçlar olup, şirket bünyemizde çalışan ziraat mühendislerimiz tarafından hazırlanmaktadır. Başarı böcek ilaçlama firmamız, uzman ilaçlama personeli ve sağlık bakanlığı onayına sahip ilaçlama firması olup, en güvenilir, en garantili ve en ekonomik hamam böceği ilaçlama hizmetini sunmaktadır.Hamam böceği ilaçlama ve tüm haşere ilaçlamalarında İstanbul böcek ilaçlama, İzmir böcek ilaçlama ve İzmit böcek ilaçlama servislerimiz ile sizin istediğiniz gün ve saatte hizmetinizdeyiz.

Alman kalorifer böceği(Blatella Germanica)
Alman hamam böceği, yaklaşık 1-3cm arası boyda olan rengi çoğunlukla kahverengi olan hamam böceği türüdür. En hızlı üreyen hamam böceği türü olan Alman hamam böceğinin diğer ismi kalorifer böceğidir. Bütün hamam böceği türlerinde olduğu gibi kalorifer böcekleri de geceleri çok hörülürkern, gündüzleri daha az görülürler.
Amerikan hamam böceği(Periplanata Americana)
Amerikan hamam böceği, boyu ortalama 2-3 cm olan olan ve ev içlerinde, fırınlarda, pastanelerde, marketlerde kısacası yiyeceğin olduğu her yerde görülen hamam böceği türüdür. İnsanların yediği yada yiyemediği birçok maddeyi yiyebilirler. Genellikle kahverengi ve kızılımsı renkte olan amerikan hamam böcekleri, hamam böceği türleri arasında en büyük olan türdür.

Oryantal hamam böceği(Blatta orientalis)
Karafatma ismi ile bilinir. Erkek olanları daha ince bir vücut yapısına sahiptir. Karafatmanın ömrü 6 aydır. Gündüz yuvasında tembel, gece hareketlidir.

Kahverengi çizgili hamam böceği(Supella longi Brown banded)
Bu hamam böceği erkeği açık kahverengi, dişisi ise koyu kahverengidir. Kanatlarının tabanındaki çapraz iki tane açık çizgi ile ayırt edilebilir. Boyları 1,5cm kadardır. Diğer hamamböcekleri gibi gündüzleri pasif geceleri ise aktif olurlar. Genellikle evlerde sık görülen hamam böcekleri organik ve inorganik her şeyle beslenebilirler.