Halı Böceği ile Mücadele

Halı böceği, genellikle iç alanlarda, nemli bölgelerde yaşar. Kullanılmayan eşyalar, rulo haline getirilmiş halılar arasında hali böceğini görmek mümkündür. Bedeninin alt kısmı fırça tüylerle kaplı olan halı böceği, 1-1,5 cm boyunda, kızıl, kahve, siyah kırmızı renklerde olur. Genellikle siyah renkte oldukları için siyah halı böceği de denilmektedir. Halı böceği hayvansal nesne ve organikleri kemirerek beslenir. Kullanılmayan eşyalara zarar veren halı böceği ile mücadele edilmesi gerekir.

Kaşmir, ipek, kıl, tüy gibi maddeler halı böceğinin besinleridir. Yumurta ile üreyen halı böceği, yumurtalarını kullanılmayan eşyalar üzerine bırakır. Halı böceğinin bulunduğu ortam ne kadar nemli ve ılıksa o kadar çok ürer.

İç alanlarda üreyen halı böceği her mevsim görülmektedir. Sürekli üreyen halı böceği kullanılmayan eşyaları istila edip kullanılmaz hale getirmektedir. Halı böceği ile mücadele de kişisel çabalar yeterli olmaz. Bu nedenle yasal çalışan ilaçlama şirketlerinden destek alınmalıdır.

İlaçlama şirketimizde halı böceği ile mücadele de sıvı ilaç yöntemiyle etkili halı böceği ilaçları kullanılıp, profesyonel personellerimiz tarafından uygulanmaktadır. İlaçlama şirketi olarak halı böceği ile mücadele de kullandığımız ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar olup insan sağlığına zarar vermeyen halı böceği ilaçlarıdır ve ziraat mühendislerimiz kontrolünde hazırlanmaktadır. Halı böceği ilaçlama da garantili çalışan Sibel ilaçlama şirketimizi 7/24 arayabilirsiniz.

Halı böceği ve diğer bütün haşerelere karşı profesyonel haşere ilaçlama ekiplerimizden hizmet almak için iletişim bölümünden müşteri temsilcilerimize ulaşabilir, haşerelerden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.