Fare İlaçları

 

  • Farelerden kurtulmak için, insanlar çok eskilerden beri mücadele etmektedir. Önceleri insanlar fare yakalamak için ilkel yöntemler kullanırlardı. Kapan ile fare yakalamak ya da çarşı pazardan alınan kalitesiz fare ilaçları kullanarak farelerden kurtulmaya çalışılıyordu. Fakat bu tür ilkel yöntemlerle ve kalitesiz fare ilaçları ile farelerden kurtulmak zaman alıyordu yada tamamen edilemiyordu.Günümüzde artık bu iş profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yapılmaktadır.Etkili fare ilaçları ve uygulama yöntemleri ile artık farelerden tamamen kurtulmak mümkün duruma gelmiştir. İlaçlama şirketimizce kullanılan yem fare ilacı, sıvı fare ilacı ve fare istasyonu tarzı uygulamalar ile farelerden tamamen kurtulabilirsiniz. Özellikle fare ilaçları arasında istasyon kurma yöntemi fare yakalamakta çok etkili bir yöntemdir. İstasyon uygulaması şu şeklidedir; Bina içerisinde uygun alanlara profesyonel ilaçlama ekibimiz tarafından konur.

    Farelerin giriş çıkışlarını kolaylıkla sağlayabilecekleri bir kutunun içerisine ziraat mühendislerimiz tarafından önceden hazırlanan ve fareleri kendisine çeken özel kokusu ile mum blok diye tabir edilen fare ilaçları bu kutunun içerisine yerleştirilir. Fare bu kutu içerisine girer ve tadı fareler için çok lezzetli olan fare ilacını yer. Su içme ihtiyacı hisseden fare ve su içtiği yerde kan zehirlenmesinden ölür. İlaçlama şirketimiz etkili fare ilaçları ve etkili yöntemleri ile farelerden kurtulmanız için günün her saati hizmet vermektedir.

    Önerebilceğimiz Fare İlaçları?

    Granül yemler: daha çok farelerin doğal ortamda bulabilecekleri granül yemlere benzetilmeye çalışılmıştır. Dolayısı ile fareler için tanıdık gelir. Bu yemlerin bir özelliği de özel poşetlerde sunulmasıdır. Bu poşetler özellikleri itibari ile dış ortam koşullarının (sıcaklık, nem, ışık, toz vb.) poşet içine geçmesine bir ölçüde mani olurken yemin çekici kokusunu dışarı sızdırarak kemirgenleri çekerler. Ayrıca poşetler ortama yırtılmadan bırakıldığında kemirgenlerin parçalama içgüdüsünü harekete geçirir.

 

  • Blok Yemler :Farelerin dişlerini törpülemeleri için özel olarak oluklu şekilde üretilmiştir. Bu yemleri kemirerek yiyen fare ve sıçanlar yem içindeki zehri bünyelerine almış olurlar. Ayrıca bu yemlerle dişlerini törpüleyerek kısaltan kemirgenler artık ortamdaki başka bir malzemeyi kemirme ihtiyacı duymazlar. Böylece ortamdaki çeşitli eşyalar, gıda maddeleri ve hatta kablolar korunmuş olur. Tüm yemler,Farelerin 2-3 gün içerisinde iç kanama yoluyla ölmesi için planlanmıştır.Yem içerisindeki aktif maddeler kurutarak koku yapmayı önlemektedir.